Wakacyjne Pamiątki

przez PlanetaSue
0 komentarz

Kuszą, gdziekolwiek nie pojedziesz. Przepełnione stragany, urocze małe sklepiki, czy uliczni sprzedawcy. Wszyscy na Ciebie polują. A Ty się dajesz, każdego roku nabierasz się tak samo. I niby w tym roku, tuż przed samym wyjazdem, obiecywałaś sobie, że nic nie kupisz, bo po co Ci kolejny badziew do zbierania kurzu, to i tak ulegasz. Bo taki jest czar wakacji. I z jednej strony mocno to denerwujące, gdy po powrocie do domu, gdy magia odpoczynku już opada, Ty patrzysz się na kolejną pamiątek i zupełnie, ale to naprawdę zupełnie, nie masz pojęcia po co ją kupiłaś. Ni to ładne, ni potrzebne i do niczego nie pasuje. Stawiasz ją więc gdzieś w dalekim kącie, by za kilka lat zastanawiać się gdzie ją kupiłaś i po co. A finał i tak jest taki sam. Wyrzucasz lub wydajesz. A potem historia się powtarza.

A z drugiej strony te pamiątki są potrzebne. Bo czym byłby wyjazd bez zakupów, prawda, że bez sensu ??? Dlatego nie ma co z nich rezygnować, ale warto obrać jeden kierunek i mocno się go trzymać. Wtedy, po kilku latach, może się uzbierać całkiem fajna kolekcja, która będzie cieszyła oko i będzie przypominać o fajnych wypadach, nie tylko wakacyjnych.

Z naszych wyjazdów przywozimy pamiątki nie tylko sobie, ale również znajomym, głównie dzieciom. Na odwrót też to działa. Dla mnie to miły zwyczaj i chciałabym trzymać się go jak najdłużej. Jeśli chodzi o upominki dla Nich, to trzymamy się tej samej zasady. Zawsze kupujemy to samo. I w ten sposób Oni też mają swoją kolekcję, a niektórzy nasi znajomi przejęli nas pomysł i ich półki też powoli zapełniają się kulami, bo to właśnie kule zwozimy z każdego wypadu. Obojętnie czy wyjeżdżamy na weekend czy na dwa tygodnie. Wszędzie szukamy kul i od wszystkich kule też dostajemy. To miłe, kiedy Twoi znajomi czy rodzina myślą o Tobie i po powrocie dzwonią i mówią : „Cześć, kupiliśmy Wam kulę „ Nasz kolekcja jest już pokaźna, liczy kilkadziesiąt sztuk i zajmuję już całą półkę. Myślę, że od przyszłego roku trzeba będzie pomyśleć nad nowym miejscem dla nich. A trzeba przyznać, że o ile na straganach nie robią większego wrażenia, tak już kilkadziesiąt w jednym miejscu przykuwa spojrzenie. Wszyscy “nowi” goście naszego domu zawsze zwracają uwagę na tę kolekcję.

IMG_9227

IMG_9231

IMG_9235

IMG_9238

Ja z kolei wszędzie szukam zakładek. Jedną z rzeczy, której nienawidzę, to gdy ktoś nie szanuję książek. Gdy widzę rozłożoną książkę grzbietem do góry lub zawinięty róg to mnie trafia i to mocno. Ja zawsze przy czytaniu używam zakładek i gdy komuś książkę pożyczam staram się włożyć zakładkę do środka 😉 . Przywożę je praktycznie z każdego wyjazdu i też już mi się trochę ich uzbierało.

IMG_9539

IMG_9554

Wielu moich znajomych zwozi ze swoich wojaży magnesy. Muszę przyznać, że lodówki zapełnione magnesami kojarzyły mi się głównie z filmami i zawsze mi się podobały. Niestety przy naszej zabudowanej to było raczej niemożliwe, ale ostatnio odkryliśmy, że magnesy trzymają się naszych drzwi wejściowych, dlatego też zaczęliśmy je przywozić i powoli tworzymy kolejną kolekcję.

poland-966152_1920

Fajną pamiątką mogą być również mini buteleczki z piaskiem. Wystarczy z danego miejsca przywieźć odrobinę piasku z plaży, wsypać do takiej buteleczki i zawiesić na niej karteczkę z miejscem i datą. Taka pamiątka oczywiście jest możliwa tylko w przypadku, gdy jedziemy gdzieś nad wodę, nie przywieziemy więc takiej z gór. Myślę jednak, że takie buteleczki mogą wyglądać fajnie.  My na ten pomysł wpadliśmy, gdy stanęliśmy na pustyni i Zu zaczęła nawijać, jak to bardzo, ale to bardzo, chciałby piasek z pustyni zabrać do domu. Nie dziwię się, sama chciałam. Na szczęście  torebka mamy jest dobrze zaopatrzona i zabraliśmy piasek w reklamówkę jednorazową.  Po powrocie kupiliśmy rzeczoną butelkę w Ikea, mąż zrobił zawieszkę. Stoi i cieszy oko 🙂

13173731_10207816431226970_6194699372210024429_n

Te pamiątki najbardziej wpadły mi do głowy. A Wy co przywozicie ze swoich wypadów??? Podzielcie się pomysłami, może jakiś przygarnę 🙂

 

Zobacz także

Dodaj komentarz


siedem − = 2