Ten Odpowiedni Prezent

przez PlanetaSue
0 komentarz

 

Większość moich znajomych deklaruje, że uwielbia dawać prezenty. Nie wiem, czy wynika to z faktu, że tak lepiej brzmi, czy rzeczywiście tak jest, ponieważ naprawdę rzadko spotykam się z super trafionym upominkiem. A dawanie prezentów może być sprawą prostą, wystarczy trzymać się kilku zasad

Przede wszystkim pamiętaj, że prezent ma cieszyć osobę, która go dostanie, a nie Ciebie. Jeśli Ala Ci mówi, że chce dostać toster, to jej go kup, nawet jeśli Tobie ten pomysł wydaje się całkiem poroniony. Chyba nie sprawi Ci większej różnicy, czy wydasz kasę na rzeczony toster czy na kosmetyczkę, która akurat Tobie wydaje się być rewelacyjnym prezentem. Dla Ali natomiast różnica będzie wielka i ta piękna kosmetyczka szybko może wylądować w koszu. Także schowaj swoje mądrości do kieszeni i spraw przyjemność drugiej osobie, bo przecież o to chodzi.

Zawsze dokładnie słuchaj swoich bliskich. Wyłapuj z rozmowy najmniejsze szczegóły i zapisuje je, jeśli masz kłopoty z pamięcią. Obserwuj swoich przyjaciół i rodzinę, patrz co lubią robić, co ich interesuje, jaką mają zajawkę. Nie ma lepszego prezentu, niż ten powiązany z pasją. Pamiętaj też, że istnieje coś takiego jak bon, cudowne mamy czasy swoją drogą, więc jeśli nie wiesz, jaką książkę chce dostać mol książkowy, to kup bon do księgarni. Gwarantuje, że tam przepadnie.

Prezenty składkowe zawsze są dobrym pomysłem. To dla tych, którzy marzą o czymś droższym, a Ciebie nie stać na taki wydatek.  Kilka telefonów do znajomych i prezent gotowy. No i zadowolenie gwarantowane, bo nam samym często kasy szkoda na coś droższego, więc dostać to, to naprawdę fajna opcja.

Jeśli kompletnie nie wiesz o czym marzy ta osoba, to zwyczajnie zapytaj. Lepiej zapytać niż bardzo źle trafić. Ale jeśli już zapytasz, to pamiętaj, by dać to, o co Cię poproszono.

Kiedyś byłam przeciwniczką dawania pieniędzy. Teraz uważam to za bardzo dobry wybór. Ja zawsze kasę, którą dostaję, odkładam i przeznaczam właśnie na coś droższego, na co było mi szkoda pieniędzy, bo zawsze pojawiał się ważniejszy wydatek. Także ładna koperta z kasą w środku, butelka wina czy czekoladki i prezent jak ta lala.

Pamiętaj też, że mamy wielką skarbnicę wiedzy, jaką jest internet, ale nie idź ślepo za tymi pomysłami, bo przecież nie każdy lubi czytać książki. Traktuj te rady jako inspirację, może znajdziesz coś ciekawego.

Ja osobiście nie przepadam za tzw. „śmiesznymi” prezentami, bo mnie one śmieszą tylko na wystawie, a w domu lądują głęboko w szafie, a potem w koszu, taka prawda. Nie mam nic przeciwko, kiedy stanowią one mały dodatek do prezentu głównego, ale same w sobie jako prezent już mi się nie podobają. Zwyczajnie szkoda mi kasy na takie głupoty, a one niestety do najtańszych nie należą.

Przy kupowaniu prezentów zawsze kieruję się tymi zasadami. Mam taką zdolność, że umiem wyłapywać najmniejsze szczegóły z rozmowy, to dużo ułatwia.. Nieskromnie przyznam, że najczęściej trafiam, ale gdy kompletnie nie mam pomysłu, wtedy pytam. To najprostsza i najpewniejsza droga do tego, by dana osoba była zadowolona. Bo przecież o to w tym wszystkim chodzi, by sprawić radość drugiej osobie.

Zobacz także

Dodaj komentarz


dwa × 5 =