Talent

przez PlanetaSue
0 komentarz

Nie zazdroszczę ludziom niczego, naprawdę. Nie ruszają mnie czyjeś pieniądze, sukcesy, prace, figury, włosy czy inne tam jakieś. Mogę popatrzeć, mogę podziwiać, ale nie zazdroszczę. Bo wiele w życiu można zdobyć. Nasz los w naszych rękach. Nie podoba się, zmień, działaj, idź do przodu, spełniaj marzenia. Nie zazdrość, to nic nie da, relacje z ludźmi Ci popsuje i zdrowie zabierze a to nie warto, później będziesz komuś zazdrościł, że zdrowszy 😉

Chociaż „niczego” to źle powiedziane, powinno być prawie przed. Bo jest jedna rzecz, której zazdroszczę, której nie da się zdobyć ani kupić.

TALENT, to coś niesamowitego, coś bezcennego, czego nie kupisz za żadne pieniądze, nie wypracujesz, nie zdobędziesz. Zwyczajnie musisz to mieć, taki się musisz urodzić, musisz to w sobie odkryć. Zazdroszczę talentu, jak cholera, a jak jest połączony z pasją i pracą to już w ogóle bajka. Obojętnie czy do śpiewu, czy do tańca, dziargania na drutach czy do malowania. Naprawdę zazdroszczę. Nie jest to jednak zazdrość chora, ona niczego nie niszczy, bo szczerze i głośno potrafię się talentem zachwycać, podziwiać go przy wszystkich i dalej o nim mówić.

Najgorzej jak człek talent ma, ale jest on zmarnowany, przegapiony, olany całkowicie. Krzywda straszna. Talent należy pielęgnować, niech stanie się pasją i sposobem na życie. To rola rodziców, by odkryć i zauważyć to coś u dziecka. To rola rodziców by dziecko obserwować, czytać bardzo dokładnie, wyłapywać te właściwe fragmenty. I wreszcie to rola rodziców, by lekko dziecko pchnąć i wypełnić ich życie talentem.

Patrzysz na takiego człowieka z pasją i talentem i szczęście jedno widzisz. Uśmiech na twarzy, pogodę ducha i chęć do życia, do zdobywania kolejnych etapów życia. Nie ma nic piękniejszego od tej wewnętrznej radości. Od tego pozytywnego spojrzenia na świat, od dostrzegania piękna wokół. Uwielbiam takich ludzi, zarażają mnie pozytywnie, dodają skrzydeł, wywołują uśmiech i zostawiają we mnie piękne wspomnienia. Do takich ludzi chce się wracać i takimi chce się człowiek otaczać. Tak Czary Maryś, to też o Tobie 🙂

I dlatego mam takie marzenie, by dziecko moje podobnie na świat patrzyło. By szła do przodu z pasją i marzeniami. Wtedy na pewno będzie szczęśliwa.

IMG_6207

IMG_6224

IMG_6233

IMG_6234-horz

IMG_6244

IMG_6271

IMG_6279

IMG_6282

IMG_6302

IMG_6319

IMG_6332

IMG_6342

IMG_6389

IMG_6402

IMG_6427

IMG_6437

IMG_6522

IMG_6526

IMG_6537

 

SUKIENKI – Czary Maryś

Zobacz także

Dodaj komentarz


jeden + = 5