Sycylia – Domina Coral Bay Zagarella, Santa Flavia, Bagheria, Cefalu

przez PlanetaSue
0 komentarz

Tak jak pisałam wcześniej, zaczynam :). Dziś pierwsza porcja zdjęć z naszej ostatniej wyprawy 🙂

Dla tych , którzy nie wiedzą, kilka dni po zakończeniu roku szkolnego wylądowaliśmy na Sycylii. Nasz wybór padł na hotel Domina Coral Bay Zagarella w Santa Flavia, malutkim miasteczku w prowincji Palermo. Jeśli chcielibyście wybrać się w tamte rejony, to z czystym sumieniem mogę Wam to miejsce polecić. Hotel bardzo czysty, zadbany, z przemiłą obsługą i naprawdę dobrym jedzeniem. Podczas naszego pobytu nie odczuliśmy obecności innych gości, ponieważ hotel posiada leżaki na trzech poziomach. Pierwszy poziom najbardziej oblegany, wiadomo. To tu znajduje się brodzik dla dzieci i basen na ok 160 cm. Tu też jest bar i scena na której odbywają się wieczorne imprezy i dyskoteki na dzieci ;). Trochę niżej jest głęboki basen z leżakami i restauracja na powietrzu. Trzeci najniższy poziom to leżaki przy samym morzu, do którego można zejść po schodkach lub po prostu wskoczyć ;). Wybór jest, aczkolwiek w weekend było już tłoczno, ale to z racji Włochów, którzy przyjechali tu spędzić dwa wolne dni. Mimo ich głośnego zachowania ( o mamusiu, jacy oni potrafią być głośni 😉 ) było to do wytrzymania.

Sama Santa Flavia to bardzo malutkie miasteczko, w którym oprócz kilku sklepików, nie ma nic, dlatego na większe zwiedzanie trzeba wybrać się trochę dalej. Z hotelu do sklepu też trzeba się trochę przejść, albo przejechać się z panem, który czatuje pod hotelem ze swoim busem i proponuje podwiezienie za kilka euro. Można się targować. On pisze swoją propozycje na kartce, ty piszesz swoją pod i tak dalej, aż człowieki dojdą do porozumienia. My skorzystaliśmy z usług pana raz, gdy chcieliśmy podjechać na typową włoską plażę, z tubylcem wiadomo najlepiej. Pan nas zawiózł, później po nas przyjechać, zawiózł nas do sklepu, poczęstował figami ( ała, jakie pyszne ) i nawet chusteczki wręczył do wytarcia, obsługa na najwyższym poziomie ;). Do sklepu woleliśmy wybierać się piechotą, za każdym razem odkrywaliśmy po drodze coś nowego. Przy czym, wybierając się w Italii na zakupy, należy pamiętać o jednym, sjesta to rzecz święta, dlatego najlepiej wyjść na zakupy z samego rana lub ok 17.

W Bagherii spędziliśmy chwilę, w oczekiwaniu na pociąg do Cefalu. Zobaczyliśmy kilka uliczek, łącznie z opuszczoną, która nie sprawiała fajnego wrażenia ( brr ), kupiliśmy trochę owoców i pojechaliśmy dalej.

W Cefalu nacieszyłam oczy prawdziwymi włoskim uliczkami. Tam powiedzenie ” w bliskim sąsiedztwie ” nabiera nowego znaczenia, naprawdę. Fantastyczny klimat, wszędzie skutery, skupisko gadających włochów, pełno sklepików i knajpek, taki obrazek kojarzy mi się z Italią. Nasz spacer był długi, bo co chwila stawaliśmy gdzieś z aparatem, na szczęście po drodze była plaża :). Zawsze mówiłam, że moja Mama Chrzestna ma blisko do plaży, tak z 15 min powolnym spacerkiem starczy, ale to co mają Ci z Cefalu to już lekka przesada :). Już widziałam siebie na tym balkonie z książką, kieliszkiem wina ach……….. dobrze, że za marzenia się nie płaci. Wymagająca nie jestem, zadowoliłam się piaskiem :).

Domina Coral Bay Zagarella

1

2

3

5

 

Wieżyczka tuż obok hotelu. Za kilka tysięcy euro można wynająć na wesele, bez menu :). Ktoś chętny ???
6

7

8

9

O oczy trzeba dbać, wiadomo 😉 – Babiatros, najlepsze okulary dla dzieci 🙂10

11

12

Obowiązkowy zestaw podróżny Sue 🙂13

Prawdziwa włoska plaża. Miała kilka metrów. Musieliśmy poczuć ten klimat :). 14

15

16

17

18

 

W drodze do sklepu TAAAKIE rośliny. To i tak połowa tego co mijaliśmy. IMG_4623

IMG_4659

IMG_4676

IMG_4683

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Centrum Santa Flavia. Plac zabaw dla dzieci. 29

30

31

Czujemy Italię całkowicie. Odpoczywamy jak oni, niczym się nie przejmując. Podróżujemy naprawdę 🙂
32

Yeah. Otworzyli sklep. Będzie piciu 🙂33

W taki upał lody koniecznie. Oni nie wiedzą co to gałki. Płacisz określoną kwotę a oni nakładają i nakładają i nakładają i końca nie widać. Wszyscy jedzą lody w bułkach. Strasznie żałuję, że nie spróbowałam. Następnym razem 🙂34

35
36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

Gdzie mieszkasz?? Po sąsiedzku 😉 🙂 52

53

54

55

56

57

Nie skusiłam się 😉58

59

Naprawdę byłam w stanie wyobrazić sobie siebie na tym balkonie 😉 60

61

Spotkali się, pogadali i popłynęli dalej 62

Tłoczno tam u nich
63

64

 

A później było Palermo ……..

Zobacz także

Dodaj komentarz


4 × pięć =