Rodzinnie – Spacer

przez PlanetaSue
0 komentarz

Z tym naszym czasem wolnym to jest tak, że czasem myślimy, kombinujemy i na dobrą sprawę nic ciekawego nie przychodzi nam do głowy. To już było, to robiliśmy, na to nie mamy ochoty. Szukamy nowości, inspiracji, przecie coś trzeba z dzieciakiem zrobić, jeśli oczywiście nie chcesz przed tabletem lub telewizorem posadzić. Kombinujesz więc, stajesz na głowie i zanim coś wymyślisz, to się tak upocisz, że się odechciewa wszystkiego. A czasem wystarczy tak normalnie, zwyczajnie, po prostu wyjść na spacer.

W tym przypadku nie trzeba wysilać się za bardzo. Wystarczy się ubrać i wyjść. Kierunek dowolny, miejsce również. Może być las, park, czy centrum miasta. Co kto lubi, na co ma ochotę. Bo w tym wszystkim głównie chodzi o to, że jesteśmy razem. Tu nie znajdziesz wymówek, że drogo, że czasu nie mam i ubrań odpowiednich. Jedyną wymówką to chyba tylko grad być może lub burza z piorunami. W innym przypadku wystarczą chęci. Niewiele, prawda??

Spacer to bez wątpienia najprostsza i najtańsza forma spędzania czasu wolnego. To doskonały czas na rozmowy, przemyślenia czy zwykłe milczenie. Te chwile możesz też wykorzystać na naukę. W takich momentach, gdy dziecko jest całkowicie zrelaksowane, chłonie wiedzę jak gąbka. My właśnie podczas spacerów ćwiczyliśmy z Zuzią zadania logopedyczne. Efekty były szybkie, a my połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Teraz, co prawda, zadanie mamy utrudnione, bo przy obecnych pytaniach Sue, logopedia to pikuś. Na szczęście jeszcze dajemy radę, a na spacerze przynajmniej mózg nam się dotleni, no i nie widać jak dymi od intensywnego myślenia 😉

IMG_8931

IMG_8942

IMG_8977

IMG_9041

IMG_9056

IMG_9106

IMG_9109

IMG_9133

IMG_9137

IMG_9150

IMG_9178

IMG_9192

IMG_9199

IMG_9213

IMG_9223

IMG_9226

IMG_9239

 

BUTY – Emu

KURTKA, CZAPKA, KOMIN, SWETER, LEGINSY – Zara

Zobacz także

Dodaj komentarz


sześć + = 13