Reaguj Na Przemoc

przez PlanetaSue
0 komentarz

Jesteśmy dziwni. Ludzie w sensie. Z jednej strony lubimy się wtrącać, wyrażać swoje zdanie, sypać poradami z rękawa, a z drugiej, gdy przychodzi co do czego, gdy sprawa jest naprawdę poważna, to zamykamy się w swoich czterech ścianach, opuszczamy rolety, zasłaniamy zasłony, do uszu wkładamy stopery a na nos okulary przeciwsłoneczne i udajemy, że to co się dzieje, nie dzieje się obok nas. O co kaman ????

 Nie dawaj dziecku coli, nie dawaj słodyczy, dlaczego jeszcze nie jadła obiadu? Zdejmij kapelusik, załóż rajstopki, nie zakładaj samych sandałków, załóż mu skarpetki ( no i potem tak zostaje 😉 ). Dlaczego ma jeszcze smoka, idź na dwór, dlaczego jeszcze nie śpi? Porady z każdej strony. Każdy ma swoje. Jedne są ważniejsze, drugiej mniej. Ja też mam takie, których się trzymam, bo uważam, że są lepsze od innych. Każdy z moich znajomy wie, co myślę o żywieniu, grzaniu w mieszkaniu, o pójściu sześciolatków do szkoły i o zakładaniu skarpetek do sandałów. Mówię o tym głośno i w pewnych kwestiach zdania nie zmienię. Pewnych rzeczy nie pochwalam i nie będę udawać, że cieszy mnie dziecko jedzące chipsy, to nie moja bajka. Swoje zdanie na ten temat mam, często wyrażam, nawet wtedy gdy mnie o to nie pytają. Dam sobie dwie ręce uciąć, że tu mam rację. Ale wiecie co? Tak na dobrą sprawę to są głupoty. Bo w sumie to w głębokim poważaniu powinnam mieć to, jak kto karmi swoje dziecko. Wszystko kiedyś przecież wyjdzie. Chipsy też, uszami najprędzej. Bo jest coś ponad to.

Są takie tragedie na świecie. Takie, które dzieją się obok nas. Niewyobrażalne. TO bestie, nie ludzie, delikatnie rzecz ujmując, bo przy takich tragediach inne słowa cisną się na usta. Oczy zachodzą łzami, serce bije szybciej. I myśl. Co będzie z tymi dziećmi potem? Jakie będą miały życie? Jak się otrząsną z tego, co się z nimi działo? Jak sobie poradzą? Czy jeszcze kiedyś się uśmiechną, czy pokochają, czy zaufają? Czy dotyk drugiego człowieka będzie im się kojarzył tylko z cierpieniem, obrzydzeniem, strachem i bólem? Czy jest szansa, że kiedyś przytulanie sprawi im przyjemność? Czy, gdy będę dorosłymi osobami, seks nie będzie kojarzył im się z przeszłością ???. Pytań jest wiele. Odpowiedź ciężko znaleźć. Jakimi trzeba być potworami by wyrządzić taką krzywdę dzieciom ???
A jest i taka osoba, która powinna być oskarżona o współudział. Pewna sąsiadkach, tych właśnie potworów, mówi sobie do kamery, że ona to słyszała krzyki, obelgi i inne rzeczy już od jakiegoś czasu. Naprawdę, wypadałoby babę zamknąć razem z nimi. Bo ona pewnie jak ja, wymądrzała się czasami gdy sprawy głupot dotyczyły, ale gdy działa się tragedia w domu obok, to ona właśnie zamknęła się w swoich czterech ścianach, opuściła rolety, zasłoniła zasłony, do uszu włożyła stopery a na nos okulary przeciwsłoneczne i udawała, że to co się działo, nie działo się obok niej. Do czasu. Gdy tragedia wypłynęła. Gdy przyjechali panowie z telewizji, to ta baba postanowiła jednak znowu się powymądrzać. Teraz? Serio? Teraz to powinna właśnie zamknąć się w swoich czterech ścianach, zrobić dokładnie to co wcześniej i na oczy się nie pokazywać. A ta nie, swoje gada. No okazja wielka. Coś się wreszcie dzieje. No i telewizja z wielkiego miasta przyjechała. Szkoda, wielka szkoda, że nie była taka mądra wcześniej. Chyba lepiej być bohaterką niż idiotką?
Mamy odwagę powiedzieć koleżance, że źle odżywia swoje dziecko. Mamy odwagę skrytykować siostrę za to, że za ciepło ubiera swoje dziecko. Miejmy więc odwagę wykręcić odpowiedni numer, gdy w domu obok dziecko za często krzyczy.
Jeśli wciąż do Ciebie nie dociera? Jeśli na każdy krzyk znajdujesz wymówkę. Jeśli mówisz, że to nie Twój dom i nie wypada się wtrącać. SERIO??? To teraz.
Spójrz na swoje dziecko, to które kochasz ponad wszystko i wyobraź sobie, że to ono tak cierpi. Jest poniżane, bite, zastraszane, głodzone, zamykane i gwałcone. Boli serce, prawda?

zdjecie_20101116162755_702

 

Zobacz także

Dodaj komentarz


+ pięć = 7