Plastuś

przez PlanetaSue
0 komentarz

Dasz wiarę, że zapomniałam o Plastusiu. No naprawdę wyleciał mi z głowy niczym zeszłoroczny śnieg. Wstyd mi przeokropnie, bo ja Plastusia kochałam miłością ogromną i czystą. Wyobrażałam sobie, że Tosia to ja, albo ja to Tosia, że mam taki piórnik, takie przybory no i TAKIEGO Plastusia. Ach, jakie historyjki układałam sobie w głowie, bajka normalnie. No i wstyd mi właśnie, że ja o mym wymarzonym zapomniałam.  Niech będzie mi wybaczone. Historia ma jednak swój happy end, w sumie dzięki sąsiadce, z którą to kiedyś pogawędkę na klatce urządzałam. No i w trakcie tej rozmowy Gosia mi mówi, że Wiki czyta Plastusia. ” Yyyyyyy No taaaaaaak, Plastuś “, prawie krzyknęłam. Pięć minut później książkę na allegro zamawiałam.

Przyszła. Nowa, piękna, pachnąca. Wydanie takie, że normalnie nie wierzę. Kolorowe, cudnie ilustrowane. Oglądam, patrzę, podziwiam. Z żalem się rozstaję i na ręce córki przekazuje, chociaż sama w tym momencie nie wiem, czy Jej kupiłam czy sobie.

Czytamy, każdego dnia. Raz Sue sama sobie, raz ja ( szczęśliwa ) Jej. Mała słucha z zaciekawieniem. I co mi mówi, zaraz na samym początku??? “Mamusiu, ja chcę takiego Plastusia”. Wspomnienia wracają, łza w oku się kręci. “Zrobimy kochanie”, odpowiadam.

 

IMG_9203

 

IMG_9206

 

IMG_9215

TADAAAMMMMMM 

PLASTUŚ 🙂

IMG_9240

 

DO WYKONANIA PLASTUSIA POTRZEBUJESZ :

* odrobinę chęci

*odrobinę czasu

*plastelinę lub modelinę

*rozgrzany piekarnik

*kot ( opcjonalnie ), pewnie uda się bez 😉

Ps. Zabawy z modeliną to fantastyczny sposób na spędzanie jesiennych, zimowych wieczorów. Następne robimy kolczyki 🙂

Zobacz także

Dodaj komentarz


cztery × = 8