Nasz Jest Ten Kawałek Podłogi

przez PlanetaSue
0 komentarz

 

IMG_2489

Każdy z nas powinien mieć swoje miejsce na ziemi, takie ulubione, do którego kocha wracać, które zna jak własną kieszeń, w którym czuje się jak w domu, taki własny kąt, gdzie oddycha, odpoczywa, zbiera myśli, gdzie ładuje baterie. Miejsce, które dzieli z ukochanymi osobami, które przywołuje masę wspomnień i tworzy swoją własną historię. Każdy z nas powinien mieć takie swoje miejsce.

Dziwnów to mój zakątek. I mimo tego, że się tu nie urodziłam i nie wychowałam, to czuję się tu jak w domu. U osobistej, ukochanej  matki chrzestnej jest najlepiej. Przyjeżdżam tu odkąd pamiętam. Jak byłam malutka przywoziła mnie tu mama lub babcia. Potem, gdy trochę podrosłam przyjeżdżałam tu z siostrą cioteczną lub bratanicą, a gdy zaczynałam czuć się już taaaaka dorosła spędzałam tu wakacje ze znajomymi. Potem przyszedł czas na chłopaka, narzeczonego, męża i córkę. Tak, tu tworzy się moja własna historia. Wspomnienia sięgające najmłodszych lat, opowieści rodzinne z czasów, których pamiętać nie mogę. Jestem na bieżąco. Pamiętam miejsca, które istniały kilkanaście lat temu i widzę te, które powstają teraz. Wiem, gdzie mogę iść na rybę, a gdzie lepiej nie zachodzić.Wiem, gdzie dają najlepsze lody i gofry. Tu mam z kim napić się kawy. Tu znam najbliższych sąsiadów i Panią Basię z pobliskiego sklepiku.

Teraz swoje wspomnienia zaczyna zapisywać tu Sue. Dziwnów jest obowiązkowym miejscem na Jej mapie. Ona też już mówi: “Dzień dobry” sąsiadkom, zna dzieci mojej koleżanki a sklep Pani Basi jest obowiązkowym przystankiem przed plażą. Wspominamy Jej pierwszy przyjazd tu, kiedy miała zaledwie kilka miesięcy. Potem był marzec, długie spacery, po których tylko spała. Kolejne wakacje, święta, spacery po zaśnieżonej plaży i witanie Nowego Roku przy szumie fal. Jej historia zapisuje się tu, dokładnie tak jak moja.

Tyle wspomnień, tyle ludzi, jedno miejsce. Nasz kawałek podłogi.

 

IMG_2502

 

IMG_2523

 

IMG_2548

 

IMG_2562

 

IMG_2585

 

IMG_2602

 

IMG_2611

 

IMG_2615

 

IMG_2623

 

IMG_2655

 

IMG_2685

 

IMG_2704

 

BLUZKA – Zara

SPODNIE – H&M

BUTY – H&M

Zobacz także

Dodaj komentarz


sześć + 2 =