Książka Na Weekend – Możesz Uzdrowić Swoje Życie

przez PlanetaSue
0 komentarz

 

IMG_9181

Poradników ci u nas dostatek. Jeszcze jeden nie wystygł, a już pojawia się drugi. Większość z nas śmieje się z tych, którzy je czytają. Nie wierzą w te wszystkie “bzdury”, pozytywne afirmacje, przyciąganie dobra. A ja jestem rozdarta. Stoję pośrodku. Bo jest jeden poradnik, który mi pomógł kiedyś, i do którego wracam, czy mam zły dzień, czy małą chandrę, czy po prostu mam ochotę na coś pozytywnego.

“Możesz uzdrowić swoje życie” to poradnik napisany przez Louise L. Hay, amerykańską autorkę poradników a także założycielkę ośrodka terapeutycznego w Kalifornii. Jej główne przesłanie brzmi: ” jeśli tylko potrafisz uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby”. Autorka – jak twierdzi – sama zdołała wyleczyć się sama z choroby nowotworowej.

Ten poradnik to jedna z takich książek do których chce się wracać. To książka, która motywuje do działania, dodaje skrzydeł, nawraca myśli z powrotem na właściwe tory. “Możesz uzdrowić swoje życie” nie nudzi, jest fajnie napisany i co najważniejsze pomaga, gdy dopada dół. Tej książki nie wystarczy czytać. To nie jest kolejny poradnik,  w którym znajdziesz tylko dobrze kończące się historie i pozytywne przysłowia. To nie jest poradnik typu “musisz myśleć”, “musisz działać”, bo jak wszyscy wiemy, to “musisz” jest najtrudniejsze. Książka Louise L. Hay dosłownie zmusza Cię do działania. Jest pełna ćwiczeń, które musisz wykonywać. Bez nich nie pójdziesz dalej. To książka, która pokazuje nasze błędy i uczy jak z nich wyjść. To książka, która uczy jak wprowadzić zmiany w swoim życiu, jak się cieszyć, jak odnaleźć szacunek dla samego siebie.

Jeśli masz zły dzień, dopada Cię dół i myślisz, że słońce już nie zaświeci, a Twoja przyjaciółka jest tysiące kilometrów od Ciebie lub szef zawalił ją papierami, lub jeśli zwyczajnie nie masz siły o tym wszystkim gadać. Jeśli potrzebujesz motywacji i kopniaka, lub zwyczajnie masz ochotę troszkę zagłębić się w ludzką psychikę, to “Możesz uzdrowić swoje życie” jest idealną książką dla Ciebie.

Znajdź wygodne miejsce. Weź książkę, zeszyt i długopis… czytaj i ćwicz…

IMG_9163

IMG_9176

 

Zobacz także

Dodaj komentarz


osiem − = 2