Jak Cię Widzą, Tak Cię Piszą

przez PlanetaSue
0 komentarz

Pierwsze na co zwracam uwagę to wygląd, zawsze. Logiczne. Bo przecie na co innego mam zwrócić uwagę, kiedy poznaję drugiego człowieka? Bajka o tym, że liczy się wnętrze jest ładna, ale na początku to se można ją głęboko wsadzić. Wstępnie to ocenisz włosy, buźkę, dłonie, ubiór no i ewentualnie pośladki 😉

A teraz pewnie wypadałoby rzucić jakąś ckliwą i głęboką opowieść o tym, jak to później wygląd przestaje mieć znaczenie i skupiamy się tylko i wyłącznie na duszy drugiego człowieka. Pewnie, że to ładne i fajnie się to czyta. Po takim tekście jest chwila natchnienia, kiedy to postanawiamy, że nie będziemy oceniać ludzi po wyglądzie, że skupimy się na wnętrzu, że już nigdy nie ocenimy żadnej koleżanki. Do czasu, najbliższego najczęściej. Bo prawda jest taka, że wygląd ma znaczenie, bez względu na to, jak długi jest staż znajomości. Spotykasz pierwszą lepszą osobę i w try miga tasujesz ją wzrokiem. W sekundzie przemyka ci cała. Jej fryzura, makijaż, ubiór. Stawisz szóstkę lub całkowicie skreślasz. A najlepsze jest to, że wystarczy chwila, by stwierdzić, czy mogłabyś się z tą osobą zaprzyjaźnić. Nie znasz jej, nie wiesz nic, ale ocenę już wystawiłaś.

Nawet umalowana i podciągnięta Pani Czubaszek jakoś wygląda, nawet dobrze jak na babkę w Jej wieku. Urodziwa to Ona nie jest, taka prawda, ale jest zadbana i to też prawda. I dzięki temu, że zwraca uwagę na swój wygląd, nie straszy, a przecież mogłaby, ma predyspozycję. Panią Marię uwielbiam, serio i wcale się babki nie czepiam, taki tylko przykład mi się nasunął, coś z życia wzięte, takie realne, byś dobrze mnie zrozumiała, że to prawda o tych kobietach ładnych i zadbanych. Wystarczy odrobina wkładu własnego.

A prawda jest też taka, że zadbani ludzie mają łatwiej. Myślę, że gdyby zrobić eksperyment, taki na poczcie na przykład. Masz dwa okienka. W jednym siedzi zadbana kobieta. W starannym makijażu i ładnej fryzurze, niekoniecznie śliczna, a obok pani bez makijażu, we wczorajszych włosach, to jestem pewna, że zupełnie nieświadomie większość z nas wybrałoby panią, która wstała godzinę wcześniej, by się umalować. Zadbani ludzie wzbudzają w innych większe zaufanie, mimo tego, że większość z nas deklaruje, że wygląd nie ma znaczenia. Mówimy jedno, a nasza podświadomość ciągnie nas w całkowicie innym kierunku. Na rozmowie o pracę pewnie ta zadbana też by wygrała, nawet gdyby jej wynik był odrobinę gorszy od innej kandydatki. Gdyby ominąć już wygląd innych i skupić się tylko i wyłącznie na sobie, to nasze ego też wzrasta w momencie, gdy czujemy, że dobrze wyglądamy. Nasze samopoczucie też jest wtedy zdecydowanie lepsze. Ludzie są próżni, wszyscy, bez wyjątku. I wcale nie ma w tym nic złego. Fajnie jest wyglądać i fajnie się patrzy na tych co wyglądają. Wygląd to nasza wizytówka. Taka prawda, takie życie.

W tym wszystkim tak naprawdę nie chodzi o urodę ani styl ubierania. Znam kobiety, które uwielbiają sportowy styl, ale zawsze są zadbane, w każdym szczególe. I znam też takie, które stroją się w sukienki, ale ich włosy, cera, paznokcie czy dodatki wołają o pomoc, natychmiastową, bo to przecież nie sztuka kieckę założyć. Do tej kiecki fajnie coś przypasować. A i uroda tak naprawdę większego znaczenia nie ma. Jak na przykładzie, tym powyżej, jak się chce to się zrobi.

Kilka razy słyszałam, że przykładam za dużą wagę do wyglądu córki, że będzie głupia i próżna, skupiona tylko i wyłącznie na swoim zewnętrznym wizerunku. Nie dyskutowałam, bo co będę gadać z babką, która dawno nie widziała lusterka, a już na pewnie siebie w nim. Przemilczałam. Nauka i rozwój to dla nas priorytety. Nie odpuszczamy. Serio. Nawet całkiem niedawno, gdy udaliśmy się na kilkudniowe wagary, Sue wieczorami siadała do lekcji. Czytamy, gramy w gry, stawiamy na zajęcia dodatkowe, pokazujemy Jej świat, działamy. Naszym zadaniem jest Jej pokazać jak najwięcej, ułatwić życie. A mądra i dobra osoba tez może być zadbana. To bardzo ważne, by dobrze czuć się sama ze sobą. Przecież jedno nie wyklucza drugiego.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą.

IMG_0186

IMG_0215

IMG_0219

IMG_0235

IMG_0310

IMG_0333

IMG_0347

IMG_0361

IMG_0368

IMG_0384

IMG_0389

IMG_0392

IMG_0415

 

OKULARY – Reserved

BUTY – Adidas

KURTKA, KOSZULA, SPODNIE – Zara

Zobacz także

Dodaj komentarz


+ trzy = 7