Gry Planszowe – Idealna Rozrywka Dla Całej Rodziny

przez PlanetaSue
0 komentarz

Wracacie czasem myślami do swojego dzieciństwa? Myślicie o tym jak spędzaliście swój wolny czas, w co się bawiliście, w co graliście, jak zabijaliście nudę? Musieliśmy sobie jakoś wtedy radzić. Nie mieliśmy przecież takich zapychaczy jak MiniMini, gry komputerowe, iphony, ipady i inne ” i “. Ba, my nawet nie mieliśmy połowy takich zabawek jakimi teraz bawią się nasze dzieci.


Zuzia dość często pyta się nas co robiliśmy gdy byliśmy w Jej wieku. Biedaczka, nie jest w stanie w ogóle zrozumieć naszych opowieści. Nasze dzieciństwo i dzieciństwo naszych dzieci to przepaść. Jedna bajka dziennie, owoce cytrusowe od święta, lalka Barbie dla wybranych, brak internetu i gier komputerowych??? No tak, mi samej się to w głowie nie mieści 😉

Wiem, że Sue nigdy nie zrozumie tamtych czasów, zbyt dużo się zmieniło. Jednak chcę choć trochę pokazać Jej mój tamten świat. Jedną z pierwszych rzeczy jaka przyszła mi do głowy i z którą bez problemu mogłam Ją zapoznać to gry planszowe, które jak zawsze uwielbiałam.

Gdy kupowałam Jej chińczyka, warcaby, bierki cieszyłam się jak głupia. Ja chyba bardziej niż Ona :). Nasze początki nie były łatwe. Sue się szybko nudziła, traciła cierpliwość gdy coś Jej nie wychodziło, denerwowała się gdy przegrywała. Ale, że ja uparta małpa jestem to nie dałam za wygraną. I teraz spokojnie mogę powiedzieć, że Sue uwielbia gry planszowe, a nasze granie wygląda obecnie zupełnie inaczej.

Obecnie gry planszowe powracają do łask. Na półkach sklepowych jest ich ogromny wybór, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. I dobrze, bo gry planszowe uczą dzieci koncentracji, przestrzegania zasad, cierpliwości, myślenia i funkcjonowania w zespole. Doskonale uczą je wygrywać i przegrywać. Młodsze dzieciaki dzięki nim poznają kształty i kolory, a dla tych starszych to doskonała pomoc w nauce czytania czy liczenia. Gry planszowe na pewno kształcą spostrzegawczość, pamięć. Integrują i pozwalają w przyjemny sposób spędzić wspólny wolny czas. Wbrew pozorom to też fajna zabawa dla dorosłych. Dla nas to idealna rozrywka.

A ostatnie marzenie Sue to Monopoly Imperium. Tu zamiast państw kupujemy największe światowe marki, tworząc z nich imperium na swojej wieży. Gra, jak chyba wszystkie Monopoly, rewelacyjna i naprawdę dużo przy niej śmiechu. Sue cieszyła się najbardziej bo ograła nas idealnie, a żadnych ulg nie miała 🙂

A jakie są Wasze ulubione gry planszowe ?

SWETER – Zara
LEGINSY – Zara

Zobacz także

Dodaj komentarz


+ 5 = dwanaście