Friends

przez PlanetaSue
0 komentarz

Nie umiem walczyć o ludzi. Poddaję się szybko, gdy ktoś mnie lekko potrąci, odchodzę ubrana w gruby pancerz. Nie umiem walczyć o  czas i uwagę innych. Dzwonię raz, drugi, czasem trzeci, czwarty raz już nie zadzwonię. Kopiuję numer do grupy nieważne. I żyję dalej. Z lekkim gdzieś tam dołkiem w środku, smutkiem, że coś się znowu skończyło. Bo ja lubię ludzi, lubię z nimi przebywać, potrzebuję ich, by zdrowo funkcjonować, tak samo jak potrzebuję spokoju i chwili dla siebie. I nawet kiedy mi źle i smutno, ja mówię NIE.

Nie pomyśl, że się chwalę i szczycę, jaka to twarda i uparta jestem, wręcz przeciwnie. Przyznaję się otwarcie do wady, której strasznie u siebie nie lubię, przez którą wiele straciłam, a która i tak uparcie się mnie trzyma i za nic nie potrafię tego świństwa z siebie wyplewić. To winna ludzi, tych złych, toksycznych. Zostawili mi zadrę w sercu i odeszli, z drwiącym uśmieszkiem na gębie i dziką satysfakcją w sercu. Te znajomości do dziś odbijają mi się mocno i nie dają o sobie zapomnieć. To przez nich nie umiem walczyć o innych.

Uczę Zu przyjaźni prawdziwej, szczerej i czystej. Przyjaźń to wielkie słowo, niech umie dobrze je dawkować. Tłumaczę cierpliwie i pokazuje na czym polega ta relacja. Pragnę, by zaznała w życiu tej prawdziwej, by kochała i czuła się kochana, nie tylko przez nas. I chociaż wiem, że złych na swej drodze pewnie spotka, to przy tych dobrych, źli stracą na wartości, nie odczuje ich tak dotkliwie. A tych, których ma, uczę szanować i doceniać. To wielka sztuka umieć dostrzec i cieszyć się z tego co się ma, a nie szukać większych wrażeń, nie wymieniać. Łatwo coś stracić, odtrącić, ale odbudować dawną relacje już nie jest tak łatwo. Dlatego czuwam, gdzieś tam z boku, niezauważalnie nad Jej relacjami, a moje serce się raduje, że ma w swoim dziecięcym świecie bratnie dusze. Niezmienne od kilku lat.

IMG_46433-horz

 

IMG_4599

IMG_4587

IMG_4612

IMG_4643

IMG_4669

Zobacz także

Dodaj komentarz


× 4 = dwadzieścia osiem