Elementarz Stylu

przez PlanetaSue
0 komentarz

52/2016 #13

Na bloga Kasi Tusk zaglądam regularnie. Nie komentuję nic, nie jestem też ogromną fanką Jej stylu. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że mój styl baaaardzo odbiega od tego, jaki prezentuje Kasia. Jestem za to wielką fanką Jej zdjęć. Uwielbiam je oglądać. Niby zrobione od niechcenia, tak zwyczajnie w domu, na ulicy czy na plaży. Bez żadnych wyszukanych elementów, wysilania się, i nadmiernego photoshopa. A jednak jest w nich coś magicznego, to coś właśnie, co przyciąga i sprawia, że się tam wraca, nawet jak nie do końca gra nam w duszy ta sama muzyka..

Książkę Kasi kupiłam z czystej ciekawości. Byłam naprawdę ciekawa tej pozycji, zwłaszcza, że to wielka odwaga wydać poradnik w czasach, gdy wszystko znajdziemy w internecie. Ja sama od dawna nie kupuję tego typu książek, skoro wszystko mam w sieci. Ale tu wygrała ciekawość i chęć zobaczenia tych zdjęć, znowu.

Książka już od okładki jest idealnie skomponowana ze stylem i estetyką Kasi. Prosta i bardzo schludna dalej utrzymuje się w tym samym klimacie. Podzielona na osiemnaście rozdziałów książka jest dobrym drogowskazem nie tylko dla tych, którzy pogubili się w modzie i szukają drogi odpowiedniej dla siebie, ale jest idealna również dla tych, którzy poszukują lekkich porad na określone sytuacje. I tak w pierwsza część książki to porady między innymi na temat bałaganu w szafie i jak z niego wyjść, jak stworzyć bazę ubrań, do której będzie pasowało wszystko, w co się ubrać na weekend za miasto a w co na wielkie wyjście. W drugiej części Kasia opisuje cztery największe miodowe miasta na świecie, swoją codzienność, wspomina o odpowiednim zachowaniu i że kompleksy nie mogą być wymówką. Każdy z tych rozdziałów opatrzony jest oczywiście pięknymi zdjęciami, które idealnie komponują się z treścią.

Książka wydana jest perfekcyjnie, dopracowana w każdym najmniejszym szczególe, łącznie z tasiemką, która robi za zakładkę, naprawdę genialne rozwiązanie. „Elementarz stylu” jest bez wątpienie idealną wizytówką Kasi Tuski i książką, która z pewnością przyda się każdej kobiecie, bez względu na wiek i styl.

IMG_9914

Zobacz także

Dodaj komentarz


9 − = trzy