Dziś Są Twoje Imieniny

przez PlanetaSue
0 komentarz

Gdy ktoś z Twoich bliskich ma swoje święto, najczęściej dostaje od Ciebie prezent. I na tym najczęściej świętowanie się kończy. Dzień toczy się normalnie, niczym się nie różni od wczoraj i od jutra. Wydaje Ci się, że skoro wręczyłaś już ten wymarzony podarek, bardziej starać się nie musisz. Pewnie, że fajnie dostać coś upragnionego, nie neguję, też lubię, ale w dzisiejszych czasach, kiedy ciągle gdzieś biegniemy, kiedy na głowie masa spraw do załatwienia, możemy podarować coś bardziej cennego.

CZAS.

Wielu moich znajomych nie obchodzi imienin. Wielu nawet nie wie, kiedy ich dzieci imieniny mają. U nas na odwrót. Pamiętamy o każdym naszym święcie, bo przecież każdy powód do obdarowania bliskich upominkiem i sprawienie, by poczuł się wyjątkowo jest dobry 🙂

Już wczoraj było pewne, że Sue ma dziś legalne wagary. To takie pierwszy prezent od nas. Spanie z rodzicami, leżenie do późna, śniadanie z bajkami w łóżku. Raj. Ustaliliśmy, że dziś to Sue ustala harmonogram dnia, my Jej towarzyszymy, czekaliśmy więc cierpliwie, aż księżniczka się zwlecze i zabierze nas na zakupy imieninowe i lody.

IMG_4525

IMG_4537

 

SZOK. TAAAAAAAKIE LODY !!!! W ŚRODKU DNIA, PRZED OBIADEM ?????IMG_4539

Środek dnia, przed obiadem, ale co tam, skoro na obiad miał być Mc’donalds to w sumie bez różnicy 🙂 🙂 . To nic, że szlag trafił moją dietę i insulinooporność mocno dostała w kość, ważne, że córka jest przeszczęśliwa, w końcu do Maca tylko od święta . Przed chwilą weszliśmy do domu, mamy małą przerwę, Sue zajęła się zabawą nowymi figurkami to ja mam chwilę by wrzucić ten post 🙂 a za chwilę jedziemy na basen, spełniać kolejne marzenia córki, bo to przecież Jej święto, niech czuję się wyjątkowo, niech będzie po Jej myśli. Nic tak nie uszczęśliwia jak zadowolone dziecko.

IMG_4546

Mamy wszystko, nawet jeśli czegoś nam brakuje, jeśli o czymś marzymy, to tak szczerze, mamy wszystko. Nowe buty, sukienki, torebki, telewizory, meble, sprzęty w kuchni i kosmetyki w łazience. Mamy wszystko, albo wiele. A mimo to zabiegamy o więcej, narzekamy na braki, nie cieszymy się już z tego, co posiadamy, nie doceniamy, wymagamy więcej, a tak naprawdę to więcej nas nie cieszy, za chwilę zaczynamy narzekać znowu. Błędne koło. I w tym całym naszym posiadaniu i pragnieniu nie dostrzegamy tego, czego tak naprawdę nam brakuje.

Nie mamy czasu, dla siebie, dla rodziny, dla przyjaciół i znajomych. Biegniemy, pędzimy po więcej i tracimy. Siebie, rodzinę, przyjaciół i znajomych. Wiesz przecież, że ścieżki po których się nie chodzi, zarastają chwastami. Podaruj więc bliskim to, co mamy najcenniejsze, spędź z Nimi ten ważny dzień, niech poczują się wyjątkowo. Świętujcie swoje urodziny, imieniny, dzień dziecka, matki czy kota, obojętnie. Każdy powód jest dobry by podarować komuś swój czas. To najlepszy prezent, a zabawki, książki czy torebka nich będą tylko takim drobnym dodatkiem.

IMG_4513

IMG_4521

IMG_4523

IMG_4531

IMG_4535

IMG_4536

 

LALKA I UBRANIE SUE – La Lalla

BRANSOLETKA  – Lilou

FIGURKI – Sylvanian Families

Zobacz także

Dodaj komentarz


7 × = siedem