Dzień Babci i Dziadka

przez PlanetaSue
2 komentarze

Minęło już parę lat jak się z Nią pożegnałam, a wciąż Ją widzę i pamiętam


Widzę Ją jak jedzie na swoim starym rowerze. Widzę Ją jak krząta się po kuchni w brązowej sukience w kwiaty. Widzę Ją jak śpi w fotelu przed telewizorem, chociaż zawsze, gdy chciałam zmienić kanał, budziła się i mówiła, że ogląda.

Pamiętam, gdy wysyłała mnie po lody do sklepu ” po schodkach “. Pamiętam jak chodziła do sąsiadki oglądać seriale ” w kolorze “. Pamiętam, gdy zobaczyła u mnie pojawiającego się haluksa. Masowała mi go uparcie jakąś stworzoną przez siebie miksturą, nie zważając w ogóle na moje protesty. Mówiła, że kiedyś Jej za to podziękuję. Nie zdążyłam, zapomniałam…
Babciu, dziękuję !!!

Nie zdążyłam babci podziękować w ogóle. Wszystko co robiła dla mnie, i wszystko co robiła ze mną było wtedy dla mnie normalne i oczywiste. Przecież była moją babcią. To, że nie musiała tego wszystkiego robić, że nie wynikało to z babcinnego ” obowiązku ” a z czystej i ogromnej miłości dociera do mnie teraz, gdy babci już nie mam, gdy sama jestem matką i gdy obserwuję relację łączące moje dziecko z Jej dziadkami.

A dziadkowie – wnuczęta to wyjątkowa relacja i w dużej mierze to od nas samych zależy jak one będą wyglądać. Niestety często mylimy to, co łączy nas z rodzicami czy teściami, z tym co łączy Ich z naszymi dziećmi. Fakt, że my się czasem nie zgadzamy, że się pokłócimy, że mamy inne podejście do życia nie znaczy, że dziadkowie są źli, że nie kochają naszych dzieci, że zrobią im krzywdę. Nasze pociechy nie powinny w ogóle brać w tym udziału, a już na pewno nie powinny być stawiane przed wyborem między jedną babcią a drugą, między dziadkiem tym a tamtym. My mamy prawo pokłócić się z rodzicami czy nie zgadzać się z teściami, a dziecko ma prawo kochać ich takimi jakimi są.

A dziadkowie przeważnie są idealni w oczach wnucząt. To Oni zawsze mają dla nich czas, cierpliwie słuchają dziecięcych opowieści, chętnie towarzyszą im w zabawach, zawsze pocieszą. Nie krzyczą, nie każą, nie wymagają.

Pozwólmy dzieciom akceptować dziadków takimi, jakim są. Nauczmy Ich, że w tej relacji dziadkowie są równie ważni. A Dzień Babci i Dziadka to doskonała ku temu okazja.

Od początku chcieliśmy, by prezenty na Dzień Babci i Dziadka były wyjątkowe, by mocno kojarzyły się z Zuzią, zwłaszcza, że mieszkamy daleko od siebie. I tak, pięć lat temu, odkryłam super kalendarz z alboom.pl.

Na początku zamawialiśmy je tylko dla dziadków, ale kalendarze tak bardzo nam się spodobały, że w końcu skusiliśmy się też na dodatkowy egzemplarz dla nas :). Wreszcie mamy kalendarz dokładnie taki, jak chcemy. Sami wybieramy format, kolorystykę, zdjęcia i dodatkowo możemy wpisać do kalendarza własne święta. Skoro zamawiamy je już piąty raz to muszą nam się naprawdę podobać 🙂

A specjalnie dla Was alboom.pl ma unikatowy kod ILUCUBELINIZ ważny do 20.02.2014, który upoważnia do 15 % zniżki na dowolny produkt z ich oferty.

My szczerze polecamy 🙂

Zobacz także

2 komentarze

Matka Polka 10 stycznia 2014 - 22:24

Piękne słowa 🙂 my nadal nie wiemy co sprezentujemy dziadkom, chociaż kalendarz to fajna sprawa, muszę się bliżej przyjrzeć 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz
Sue 10 stycznia 2014 - 23:06

Dziękuję :). Jeśli chodzi o kalendarz jest naprawdę super. Dziadkowie przez cały rok mają prezent w postaci pięknych zdjęć i zawsze praktycznego kalendarza. Nasi zawsze są zachwyceni :). Dla ułatwienia my zawsze zamawiamy kalendarz na ścianę A3 kolor kremowy, tam gdzie każdy dzień jest w oddzielnej linijce. Można w nim dodatkowo jeszcze zapisywać bieżące sprawy. To naprawdę fajny prezent. A my jeszcze dobieramy zdjęcia tak, że np. na styczeń 2014 wrzucamy zdjęcie ze stycznia 2013 wtedy widać jak dziecko zmienia się przez rok 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz


7 + dwa =