Czy Mamy Się Bać Anji Rubik ???

przez PlanetaSue
0 komentarz

No i jest kolejny problem, afera normalnie na pół internetu. Inaczej się nie da, przecież dzień bez problemu i narzekania to dzień stracony. A jak nie masz własnych zmartwień, to sobie wymyśl, dorysuj coś, dopowiedz trochę i po problemie 😉

Tym razem na języki trafiła światowej sławy modelka, Anja Rubik. Jeszcze nie tak dawno nasza duma narodowa, taka że ło matko. Nic tylko się chwalić, że to dziewczę z Polski, że nasza, że fajnie, że sukces i w ogóle i w szczególe. Był ranking, była wysoka pozycja, było na gorąco to i pochwały się znalazły. A teraz? Teraz to Anja wróg numer jeden Matek Polek. Teraz będą po Niej jechać, wklejać na zdjęcia z ludźmi z obozu koncentracyjnego ( swoją drogą słabe to i żenujące ), pluć, kopać, poniżać i przed dziećmi chować, bo trzeba się bać Rubik bardziej, niż wypuszczonego na wolność Trynkiewicza. Anja anoreksją zaraża, dzieci do głodówki namawia i wacikami częstuje. Ty Matko nic do powiedzenia nie masz, to już pewne i przesądzone, Twoje dziecko będzie chude i chore i wszystko to wina jednej sesji w Vogue i jednej modelki.

Matki Polki są oburzone. One nie chcą, by takie osoby były promowane. One nie chcę, by ich dzieci postrzegały Rubik jako ideał piękna. One nie chcą by ich córki uważały, że chude jest piękne. One nie chcą by ich pociechy się głodziły, by wyglądać jak modelka. One nie chcą, by ich dzieciom media wciskały takie kanony piękna.

Droga Matko!!!

Anoreksja to nie choroba, która bierze się od oglądania modelek. Anoreksja to choroba, która dotyka najczęściej dziewczynki i kobiety, które się nie akceptują, które mają problem z seksualnością i identyfikacją  z własną płcią, które unikają kontaktu z innymi ludźmi, które chcą zachować dziecięcą sylwetkę, które mają niską samoocenę, które boją się niepowodzeń i które chcą być zawsze najlepsze. A wiele w tym wszystkim zależy od Ciebie. To Ty najważniejsze rzeczy przekazujesz swojemu dziecku. To Ty pokazujesz świat, przekazujesz swoje wartości ( albo i nie ). Dziecko poprzez obserwację Ciebie i najbliższego otoczenia wyznacza sobie swoje postrzegania piękna, wyrabia sobie swój gust ( albo jego brak ). To Ty jesteś najważniejszym nauczycielem dla swojej pociechy. To Ty jesteś od tego by pokazywać Mu właściwe wybory, by uczyć co jest dobre a co złe. Wreszcie to Ty POWINNAŚ budować wartość swojego dziecka. Zapewniać Je, że jest mądre, fajne, wartościowe.I nawet jeśli popełni błąd, nawet jeśli Cię zdenerwuje i wyprowadzi z równowagi, to nie zmienia to faktu, że dla Ciebie jest najważniejsze, że mimo chwilowo podniesionego ciśnienia Twoja miłość się nie zmienia.

Droga Matko!!!

Kanonów piękna jest wiele. Jest, tak dla przykładu, Anja Rubik, Dorota Wellman, Ewa Chodakowska do wyboru, do koloru. Jest chudsza, grubsza i wysportowana. Masz wybór, masz swoje upodobania, o których często głośno mówisz. I nawet jeśli są to rozmowy z mężem, a dziecko gdzieś tam obok coś robi, to pamiętaj. Ono słyszy, rejestruje i buduje swój świat. Jeśli mówisz, że Rubik jest za chuda, że wygląda okropnie, że pewnie jest chora i nieszczęśliwa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko będzie w podobny sposób postrzegać osoby chude. A chudość to często nie jest kwestia wyboru. Znam osoby chude przeraźliwie, które wpieprzają tak, że im się uszy trzęsą i tak daleko im do anoreksji jak mi do figury Anji Rubik. A to jest bardzo daleko, możesz wierzyć mi na słowo.

Droga Matko!!!

Jeśli wciąż widzisz problem, jeśli uważasz, że świat psuje nam dzieci i wyrządza im krzywdę to proponuję zamiast zamiatać problem pod dywan, zamiast oburzać się na modelki i ich światek, zamiast je obrażać, to zrób sobie herbatkę, usiądź ze swoim dzieckiem i z nim porozmawiaj. Wytłumacz co to anoreksja, jak bardzo jest niebezpieczna i jak bardzo kochasz swoje dziecko. I z tej wielkiej miłości, sparaliżowana strachem prosisz i zapewniasz, że Twe dziecię może przyjść do Ciebie z każdym swoim problemem, i że jeśli nawet będzie to dla Ciebie śmieszna drobnostka to Ty się śmiać nie będziesz, Ty pomożesz, bo kochasz.

Droga Matko!!!!

Tak, Anja Rubik jest chuda, strasznie chuda, i wcale Jej nie bronię, bo mi osobiście takie figury też się nie podobają. Tylko dziwi mnie, że ludzi dziwi, chuda modelka w 2014 roku. Szkapy latają po wybiegach odkąd pamiętam. Jakie wymogi branży takie modelki, a obrażanie Anji tego nie zmieni. I tak się zastanawiam, odkąd wybuchła ta afera, czy efekt nie był zamierzony? Przygarbiona sylwetka, dużo za duży sweter, obciągnięte skarpety, mega zarysowane kości policzkowe, przyciemnione nogi. Wszystko to jeszcze bardziej wychudziło i tak chudą Anję Rubik.

Peace

 

 

 

Zobacz także

Dodaj komentarz


× jeden = 5