Co Z Tą Mową ?

przez PlanetaSue
0 komentarz

DSC_0005

Sue gada tak szybko jak ja, niestety. Normalnie idzie Ją zrozumieć, ale gdy ma do powiedzenia coś ważnego lub gdy się zdenerwuje, to nawija w takim tempie, jakiego nie powstydziłby się concorde. Ta zawrotna prędkość nie stanowi w sumie większego problemu. Hasło ” zwolnij ” działa ;). Zabawa w sylabizowanie zdań też się sprawdza. Gorzej, gdy w tym swoim tempie zaczyna mówić wyrazy z “sz”, “cz” czy “r”. Daję głowę, że Ona sama nie wie wtedy o co Jej chodzi.

Na szczęście to mała wada wymowy. Wszystko jest do wyprostowania. Potrzeba czasu i pracy. Wiadomo, nic się samo nie zrobi ;). Podstawa to oczywiście dodatkowe lekcje z logopedii. U nas już po kilku spotkaniach widać było różnicę. Dodatkowo, oczywiście, my również ćwiczymy z Sue w domu. Dla urozmaicenia nauki szukałam w internecie różnych zadań. I właśnie tak trafiłam na serwis z grami i zabawami logopedycznymi Mimowa. Już po jednej grze wiedziałam, że strona będzie idealna dla Sue. Gry komputerowe, które naprawdę uczą, jestem zdecydowanie na tak 🙂 W tym przypadku nawet nie przeszkadza mi, że Sue spędza czas przed komputerem. A w te gry Sue gra codziennie.

Jeśli więc Twoje dziecko potrzebuje terapii logopedycznej koniecznie zajrzyj na Mimowa. Serwis na pewno nie zastąpi logopedy ani ćwiczeń z rodzicami, ale na pewno pomoże i urozmaici naukę Twojego dziecka. Nam pomaga 🙂

 

BLOG MIMOWA 2

BLOG MIMOWA

 

DSC_0018

 

mi

 

DSC_0039

 

DSC_0045

Zobacz także

Dodaj komentarz


5 + sześć =