Carrie Pilby ( Nieznośnie Genialna )

przez PlanetaSue
0 komentarz

52/2016 #2

Carrie Pilby ma 19 lat i studia na Harvardzie za sobą. Jak się pewnie domyślasz, jest geniuszem. Jest też dziwadłem, odludkiem zagubionym w wielkim nowojorskim świecie. Dziewczyna mimo swojego młodego wieku wieczory spędza w samotności. Nie ma chłopaka, nie ma przyjaciół, nie ma koleżanek. Jej romans z profesorem literatury też kończy się bardzo szybko. Jedyną wierną w jej życiu osobą jest psychoterapeuta, który rzuca Carrie rękawice i daje je do zrealizowanie pewien plan. Dziewczyna przyjmuje wyzwanie i zaczyna walkę ze swoimi największymi słabościami.

IMG_7334

Carrie Pilby ( nieznośnie genialna )”

została zaklasyfikowana jako książka młodzieżowa. Jej główną bohaterką jest co prawda nastolatka, ale dusza tej dziewczyny i jej podejście do życia dalekie są od młodzieżowych. Bohatera zachowuje się raczej jak młoda kobieta. Jest już po studiach, mieszka sama i sama boryka się ze swoimi problemami. Carrie bez wątpienia jest dużo poważniejsza od swoich rówieśników i tak właśnie ich traktuje. Jej młody wiek w połączeniu z filozoficznym podejściem do życia, dziwnym poczuciem humoru i zamiłowaniem do słownika sprawiają, że ciężko włożyć Carrie to jednej szuflady. Ona gdzieś wisi, strasznie zagubiona. Szuka wciąż swoje drogi i pokazuje, że oprócz wysokiego ilorazu inteligencji ma coś jeszcze…

Styczeń zaczęłam bardzo lekko

To nie jest książka, do której wrócę. Nie będę też jej na siłę polecać, ale też jej nie skreślam. Książka jest lekka, taka psychologiczno – obyczajowa, typowo babska. Pośmiejesz się, może lekko wzruszysz. To pozycja idealna na szarugę, zimne dni, zły humor, nicniechcenie, leżenie pod kocem i kieliszek czerwonego wina.

IMG_7336

Zobacz także

Dodaj komentarz


× trzy = 6