Blok Czekoladowy – NAJLEPSZY PRZEPIS

przez PlanetaSue
0 komentarz

 

IMG_9958

 

Każdy z nas ma takie smaki z dzieciństwa, które nie chcą się z nami rozstać. Chodzą z nami całe życie i mimo wielu innych smaków, te zostają z nami i te wspominamy najmilej. Są to smaki, które zawsze łączą się z jakimiś fajnymi wspomnieniami i najukochańszymi osobami pod słońcem.

Weźmy sobie  powiedzmy, taką słynną pomidorówkę. Wydaje się, że zupa jak zupa. Zwykła taka, nic specjalnego, nic nadzwyczajnego. Jadło się taką zupę tyle razy w życiu, że człowiek rady zliczyć nie da. U  mamy, u cioci, w barze mlecznym i rekomendowanej przez Panią G. restauracji. I co ? I żadna z nich nie dorówna tej, którą gotowała Ci babcia za każdym razem, kiedy tylko Ją o to prosiłaś. Bo ta babci była najlepsza. Pamiętasz jak siedziałaś przy stole w kuchni, a babcia stawiała przed Tobą miskę gorącej pomidorówki. Siadała obok Ciebie i z wielką miłością w oczach patrzyła jak wcinasz to, w co Ona tyle serca włożyła. Wtedy, gdy miałaś lat kilka, ta sytuacja była dla Ciebie bez znaczenia, zapomniałaś o niej dnia następnego i żyłaś sobie dalej. Ale nie, tak Ci się tylko wydawało. To zdarzenie niby bez znaczenia, a jednak zostało w Tobie mimo upływu lat, mimo innych ważnych wydarzeń w Twoim życiu, zostało, a razem z nim ten smak, tej najlepszej na świcie pomidorówki.

Tak, każdy z nas ma takie smaki dzieciństwa, które nie chcą się z nami rozstać. Może to być wspomniana pomidorówka, rosół, schabowy, prawdziwe frytki lub …. blok czekoladowy. Ten blok czekoladowy to mój mąż wspominał jak jeszcze mym mężem nie był. Gadał o nim i gadał aż w końcu postanowiłam Mu ten blok przywrócić. Pierwszy zrobiłam kilka lat temu dzięki Kotlet.tv, bo właśnie tam znalazłam ten jedyny przepis. Od tamtej pory blok robię co kilka miesięcy, czym uszczęśliwiam męża mego i córkę mą. Blok jest przesłodki i przepyszny. Jak się najedzą i nasłodzą to starcza Im na kilka miesięcy, a potem znowu robię i tak w kółko.

Kto wie, może Sue kiedyś też będzie taki blok miło wspominać. Kto wie…. 🙂

A jakie są Wasze smaki z dzieciństwa? Często do nich wracacie?

IMG_9946

 

IMG_9955

 

IMG_9962

 

Przepis na blok pochodzi z Kotlet.tv – TU !!!

I tak ode mnie:

* ja nie dodaję bakalii

* najlepsze mleko to takie z mojego dzieciństwa, w niebieskim opakowaniu. Tylko tego używam i nie wiem jak wychodzi blok z innym. Takie mleko jeszcze ciężko jest dostać i podobno najlepiej szukać w małych sklepikach.  Na pewno znajdziesz je w sieci sklepów Api Market.

Dla ułatwienia, o jakie mleko mi chodzi

679_01_2996

SMACZNEGO 🙂

Zobacz także

Dodaj komentarz


trzy − = 1