Bicie Rekordu Czytania Na Świeżym Powietrzu

przez PlanetaSue
0 komentarz

IMG_6716

Gdy dowiedziałam się o biciu rekordu świata w liczbie osób czytających razem na świeżym powietrzu, organizowanym podczas BigBookFestival, wiedziałam  że tam będziemy. Uwielbiam takie akcje i uwielbiam, gdy Sue może wziąć w nich udział razem ze mną. Akcja sama w sobie pewnie bez większego znaczenia. Nie wiem czy ktoś, kto nie jest wielbicielem czytania, zdoła się przekonać. Śmiem twierdzić, że raczej nie. Bo taki mój mąż np. którego książki w ręce parzą, i któremu skłonna byłam mierzyć temperaturę, gdy powiedział do mnie, że idzie sobie poczytać, na koniec naszego czytania powiedział, że było zimno 😉 Tyle się przejął.

A tak naprawdę to mało ważne, bo było coś fajnego w tym wspólnym czytaniu. 282 osoby w centrum Warszawy. Młodzi i starsi. Na ławkach lub na kocach. Na siedząco lub stojąco.  Ale wszyscy z książką w ręku. A spojrzenia zdziwionych spacerowiczów – bezcenne 🙂

Sue do czytania wybrała sobie książkę G. Kasdepke “Kto zamawiał koszmarną przygodę?” z serii ” Czytam sobie”. To trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Dla mnie to chyba najlepsze książki do samodzielnego czytania, jakie udało mi się znaleźć. Każdy z poziomów naprawdę doskonale się sprawdza, książki można brać w ciemno. Duże litery, łatwe wyrazy ( zwłaszcza na poziomie 1 i 2 ), które nie zniechęcą dziecka do czytania a pomogą łatwo przejść do kolejnego poziomu. U nas książki sprawdziły się idealnie.

IMG_6679

 

IMG_6748

 

IMG_6898

 

Książki można kupić w księgarniach EMPIK – TU

Zobacz także

Dodaj komentarz


3 × dwa =